Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego ,,Niepełnosprawność w czasach pandemii”

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 25 lutego 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Łomży odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom powiatowego konkursu plastycznego pod hasłem „Niepełnosprawność w czasach pandemii”. Organizatorem konkursu było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży, a patronat honorowy objął nad nim Starosta Łomżyński.

 

Celem konkursu było: propagowanie idei integracji wśród dzieci i młodzieży, wzbudzanie poczucia empatii dla osób niepełnosprawnych, poznanie i propagowanie prawidłowych postaw wobec osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Chcieliśmy w ten sposób zwrócić uwagę młodych ludzi na to że osoby niepełnosprawne mają takie same potrzeby i uczucia jak pełnosprawne, a także na potrzebę budowania właściwych relacji między osobami niepełnosprawnymi, a otoczeniem.

Po długich naradach jury konkursowe wybrało zwycięskie prace w każdej kategorii wiekowej. Dla przypomnienia prace były oceniane w trzech kategoriach wiekowych:

  • I grupa – uczniowie szkół podstawowych kl. I – III,
  • II grupa – uczniowie szkół podstawowych kl. IV – VI,
  • III grupa – uczniowie szkół podstawowych kl. VII – VIII.

 

Nagrody rzeczowe, ufundowane przez PCPR w Łomży oraz Starostwo Powiatowe w Łomży, laureatom konkursu wręczyli Starosta Łomżyński – Lech Marek Szabłowski i Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży – Jacek Albin Nowakowski.

Zapraszamy do odwiedzenia galerii gdzie można obejrzeć inspirujące ujęcie tematu zaprezentowane przez naszych młodych artystów. Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać plastyczną twórczość. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć!

 

>>> GALERIA  NAGRODZONYCH  PRAC <<<

2021-03-04 11:00 Opublikował: Admin

Projekt graficzny i realizacja Speed S.C.