Wsparcie psychologiczne w województwie podlaskim - wykaz jednostek

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży informuje, że dzięki współpracy z samorządami, Podlaski Urząd Wojewódzki sporządził wykaz jednostek, które zaangażowały się w pomoc psychologiczną na rzecz mieszkańców, uwzględniając możliwość rozmowy również w językach: ukraińskim i rosyjskim. To czterdzieści pięć miejsc w całym regionie, w których można uzyskać wsparcie telefoniczne.

 

Konsulatacje telefoniczne ze wsparciem psychologicznym zostały uruchomione w czasie pandemii koronawirusa, gdy konieczność izolacji oraz strach przed zakażeniem okazały się dodatkowym obciążeniem dla zdrowia psychicznego dla wielu osób.

Poradnie psychologiczne, powiatowe centra pomocy czy domy samopomocy w całym regionie kontynuują tę formę wsparcia mieszkańców. Mogą z niej również skorzystać uchodźcy, którzy uciekli przed wojną w Ukrainie. 

Informujemy, że konsultacje psychologiczne są również prowadzone przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży. Na dzień dzisiejszy nie ma jednak możliwości uzystania porady w języku ukraińskim lub rosyjskim.

Konsultacje są bezpłatne.

2022-03-10 08:52 Opublikował: Admin

Projekt graficzny i realizacja Speed S.C.