Turnusy rehabilitacyjne w 2021 roku

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży informuje, że pełen proces obsługi turnusów rehabilitacyjnych jest już dostępny w Systemie SOW.

 

Od 1 stycznia 2021 r. zapraszamy do aplikowania on-line w obszarze dofinansowań uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych. Pełen proces będzie realizowany elektronicznie, uwzględniono też udział Organizatorów Turnusów jako Użytkowników Systemu. Zapewni to między innymi możliwość elektronicznego obiegu takich dokumentów jak „Informacja o wyborze organizatora”, „Oświadczenie organizatora” czy „Informacja o przebiegu turnusu”. Dzięki przystąpieniu do SOW Organizatorów turnusów, nowa funkcjonalność będzie umożliwiała również elektroniczną korespondencję między Wnioskodawcą, Realizatorem i Organizatorem Turnusu w odniesieniu do danej sprawy.  

Dzięki Systemowi SOW aplikowanie o środki PFRON możliwe jest bez wychodzenia z domu i poza godzinami pracy urzędów (w praktyce 24 godziny na dobę), dając istotną przewagę nad tradycyjną formą papierową, która wymaga osobistego stawiennictwa w urzędzie. Jesteśmy przekonani, że nasze wspólne zaangażowanie i wysiłek podejmowany w celu udzielania wsparcia, szczególnie w okresie pandemii, przełoży się na realną i skuteczną pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują.

W związku z uruchomieniem nowych funkcjonalności w Systemie SOW, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przygotowł dla Wnioskodawców, Realizatorów i Organizatorów Turnusów Rehabilitacyjnych komplet materiałów pomocniczych:

  1. Nowa sekcja „Turnusy rehabilitacyjne” na portalu edukacyjno-informacyjnym 
  2. Materiały informacyjne i filmowe dostępne na platformie e-learningowej, w tym nowy kurs dedykowany Organizatorom turnusów;
  3. Filmy instruktażowo-informacyjne na portalu edukacyjno-informacyjnym:

 

W celu uzyskania szczegółowych informacji, zapraszamy do korzystania z portalu edukacyjno-informacyjnego, platformy e-learningowej oraz kontaktu z Infolinią SOW pod numerem: 800 889 777 czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00-17.00.

Wierzymy, że wprowadzenie do SOW nowego obszaru dofinansowania, o które można się ubiegać w pełni on-line (turnusy rehabilitacyjne), znacząco poszerzy grono zadowolonych Użytkowników Systemu.

Jak i gdzie złożyć wniosek?

Wniosek można złożyć w Systemie SOW,

Instrukcja filmowa

 

2021-01-07 15:38 Opublikował: Admin

Projekt graficzny i realizacja Speed S.C.