Rozeznanie rynku – Diagnoza społeczno zawodowa (konsultacje z psychologiem i doradcą zawodowym)

W związku z zamiarem udzielenia zamówienia publicznego w przedmiocie zamówienia, którym jest przeprowadzenie usługi polegającej na dokonaniu diagnozy społeczno-zawodowej potrzeb 250 uczestników projektu „Razem ku samodzielności” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałania 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie. Usługa będzie polegała na przeprowadzeniu dla każdego uczestnika projektu indywidualnej konsultacji z doradcą zawodowym (1 godzina zegarowa) oraz indywidualnej konsultacji z psychologiem (1 godzina zegarowa). Planuje się, że z doradztwa skorzysta 250 uczestników projektu, w tym usamodzielniani wychowankowie placówek opiekuńczo – wychowawczych, osoby niepełnosprawne, opiekunowie dzieci niepełnosprawnych, osoby bezrobotne i nieaktywne zawodowo oraz objęte wsparciem ze względu na wielodzietność i problemy opiekuńczo-wychowawcze. W celu ustalenia szacunkowej wartości zamówienia zwracam się z prośbą o przedstawienie oferty cenowej na świadczenie usług z zakresu zorganizowania w/w zajęć. Jednocześnie uprzejmie informuję, że niniejsza informacja nie stanowi oferty w myśl art. 66 Kodeksu Cywilnego, jak również nie jest ogłoszeniem w rozumieniu ustawy Prawo zamówień publicznych. Informacja ta ma na celu wyłącznie rozpoznanie rynku i uzyskanie wiedzy nt. kosztów zorganizowania i przeprowadzenia ww. usługi.


Warunki realizacji zamówienia:

Miejsce realizacji usługi: Miasto Łomża, Jedwabne oraz Wizna.

Doradztwo musi być zorganizowane na terenie miasta Łomża (dla 130 uczestników), miasta Jedwabne (dla 84 uczestników), miejscowości Wizna (dla 36 uczestników). Z uwagi na wysoki (41%) udział osób niepełnosprawnych w projekcie, wymaga się aby realizacja usługi w mieście Łomża odbywała się miejscu o dogodnej lokalizacji (blisko dworca PKS tj. nie dalej niż 500 m lub jeżeli Wykonawca nie znajdzie takiego miejsca- nie dalej niż 500 m od przystanku MPK linii 8 lub 10).

Zamawiający przyjął, że 1 godzina zajęć odpowiada 1 godzinie zegarowej.

Planowany termin rozpoczęcia usługi: do 7 dni od dnia podpisania umowy.


Zakończenie realizacji usługi: nie później niż do 14 maja 2012 r.

Wykonanie usługi polegać ma na zorganizowaniu i przeprowadzeniu w okresie jej świadczenia konsultacji indywidualnych dla wszystkich uczestników projektu ze specjalistami z zakresu doradztwa zawodowego i doradztwa psychologicznego, według harmonogramu uzgodnionego z Zamawiającym, w godzinach ustalonych z beneficjentami projektu. Wykonawca zobowiązany jest do umawiania uczestników projektu na konsultacje. Zamawiający nie będzie pośredniczyć w ustalaniu terminu spotkań dla poszczególnych uczestników.

Przewiduje się, że każdy z uczestników skorzysta z doradztwa indywidualnie, w wymiarze - 1 godziny zegarowej na konsultację z doradcą zawodowym oraz 1 godziny zegarowej na konsultację z psychologiem. Zamawiający zastrzega że konsultacje ze specjalistami mają odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00 Zamawiający dopuszcza prowadzenie konsultacji również w soboty w godzinach 9.00 – 13.00 Konsultacje te mają odbyć się podczas jednej wizyty, uczestnik projektu zaraz po zakończeniu konsultacji z doradcą powinien bezpośrednio udać się na konsultację z psychologiem. Wykonawca zapewni właściwą kolejność przeprowadzanych usług tj.: a) indywidualne konsultacje zawodowe; b) indywidualne zajęcia psychologiczne.


Usługa powinny obejmować:

1.Poradnictwo zawodowe indywidualne dla 250 osób, które ma na celu przełamanie barier, określenie potrzeb i predyspozycji zawodowych uczestników i ustalenie kierunków kształcenia, umożliwiające im realistyczny wybór lub zmianę zawodu oraz wejście/ powrót na rynek pracy; przy uwzględnieniu popytu na określone zawody na lokalnym rynku pracy.

Każda osoba korzysta z 1 godziny konsultacji z doradcą zawodowym.

2.Indywidualne konsultacje psychologiczne dla 250 osób mających na celu:

- rozpoznanie sytuacji osobistej,

- podniesienie samooceny,

- zmotywowanie do uczestnictwa w projekcie.

Każda osoba korzysta z 1 godziny konsultacji z psychologiem.

3. Zapewnienie odpowiednich warunków lokalowych oraz wyposażenia pomieszczeń, tj.:

minimum dwa pomieszczenia spełniające warunki bhp i ppoż dostosowane do potrzeb realizacji działań indywidualnych z psychologiem lub doradcą zawodowym w celu nieskrępowanej pracy z uczestnikiem (zachowanie dyskrecji i poufności prowadzonych rozmów bez ingerencji osób trzecich). Sale te powinny być wyposażone w podstawowe sprzęty biurowe tj.: krzesła lub fotele, stolik oraz posiadać zaplecze sanitarne, wyposażone w sprzęt komputerowy oraz dostęp do internetu .

4. Zapewnienie sprawnego przebiegu konsultacji. Wykonawca zobowiązany jest do umawiania uczestników projektu na konsultacje. Zamawiający nie będzie pośredniczyć w ustalaniu terminu spotkań dla poszczególnych uczestników. Wykonawca będzie odpowiedzialny za umówienie wskazanych osób na poradnictwo zgodnie z przedłożonym przez siebie harmonogramem. Zamawiający zobowiązuje się przekazać Wykonawcy najpóźniej w dniu podpisania umowy wykaz osób uczestniczących w projekcie.

Zamawiający zastrzega, że ilość godzin może zostać zmniejszona z powodu rezygnacji lub nieprzybycia na spotkania uczestników projektu.

Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie z tytułu realizacji przedmiotu zamówienia jako iloczyn ilości osób objętych usługą i jednostkowego kosztu usługi na osobę.

Wynagrodzenie powinno obejmować wynagrodzenie za wszystkie obowiązki przyszłego Wykonawcy, niezbędne do zrealizowania przedmiotu zamówienia. Oznacza to, że cena ta musi zawierać wszystkie koszty związane z wykonaniem zamówienia wynikające wprost ze specyfikacji i umowy, jak również w nich nieujęte, a niezbędne do wykonania zamówienia.

Wykonawca zobowiązany jest do monitorowania obecności uczestników poprzez bieżące informowanie (telefonicznie lub fax) Zamawiającego o przypadkach braku obecności na zajęciach.

Wykonawca zapewni realizację pkt. 1 i pkt. 2 w ten sposób, że do dnia 23 kwietnia 2012 r. udział w udział w zakończy nie mniej niż 150 osób.

Wykonawca ma obowiązek opracować projekt formularza II i III części diagnozy społeczno- zawodowej uczestnika projektu (II część - diagnoza zawodowa, III część diagnoza psychologiczna). I część diagnozy przeprowadza pracownik socjalny ze strony Zamawiającego (wzór w załączeniu),. Wszystkie trzy części będą podstawą do wypełnienia IV części diagnozy – Podsumowania, która będzie katalogiem instrumentów aktywnej integracji zaproponowanych beneficjentowi w ramach realizacji projektu.

Potwierdzeniem wykonania usług będą harmonogramy, listy obecności oraz formularze diagnozy podpisane własnoręcznym, czytelnym podpisem psychologa lub doradcy zawodowego i uczestnika projektu biorącego udział w konsultacjach.

Wykonawca zobowiązany jest dostarczać do Biura Projektu oryginały w/w dokumentów co tydzień, sukcesywnie, po zrealizowanych konsultacjach w terminach uzgodnionych z kierownikiem projektu.


Wymogi dotyczące kadry wykonującej zamówienie:

1. Wykonawca ubiegający się o udział w realizacji zamówienia musi wykazać należyte wykonanie co najmniej 2 usług w zakresie poradnictwa psychologicznego oraz zawodowego dla grupy co najmniej 100 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym każda (przez osoby zagrożone wykluczeniem społecznym rozumie się osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, z co najmniej jednego powodu spośród wskazanych art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z dnia 2004 r. nr 64 poz. 593 z późn. zm.), usługi powinny zostać wykonane nie wcześniej niż w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie. Na potwierdzenie, że usługi doradcze zostały wykonane należycie należy dołączyć do wykazu usług stanowiącego załącznik nr 4 odpowiednie dokumenty np. referencje.

a) usługi psychologiczne będą prowadzone przez wykwalifikowanych psychologów (co najmniej dwóch), którzy posiadają wykształcenie wyższe kierunkowe (psychologia), posiadający udokumentowane co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe.
b) usługi z poradnictwa zawodowego będą prowadzone przez wykwalifikowanych doradców zawodowych (co najmniej dwóch), którzy posiadają wykształcenie wyższe magisterskie z zakresu doradztwa zawodowego, lub wykształcenie wyższe magisterskie na dowolnym kierunku i studia podyplomowe z zakresu doradztwa zawodowego, lub posiadają wykształcenie wyższe na dowolnym kierunku i posiadają licencję doradcy zawodowego w rozumieniu przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy - posiadający udokumentowane 5-letnie doświadczenie zawodowe.

2. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia do biura projektu w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży najpóźniej na 2 dni przed podpisaniem umowy następujących dokumentów i oświadczeń:

a) program usługi poradnictwa zawodowego i psychologicznego (załącznik nr 1 do Umowy),

b) harmonogram zajęć z poradnictwa zawodowego i psychologicznego, który powinien zawierać co najmniej: daty rozpoczęcia i zakończenia usługi, czas trwania zajęć (od godz.…. do godz…..), miejsce realizacji usługi, imię i nazwisko osoby prowadzącej zajęcia ( załącznik nr 2 do Umowy),

c) kserokopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje kadry dydaktycznej, która będzie uczestniczyć w prowadzeniu usługi, potwierdzone za zgodność z oryginałem,

d) dokumenty potwierdzające doświadczenie zawodowe kadry dydaktycznej, która będzie uczestniczyć w prowadzeniu usługi, potwierdzone za zgodność z oryginałem (kserokopie umów o pracę, umowy cywilno-prawne),

e) wskazanie koordynatora organizacyjnego odpowiedzialnego za nadzór wewnętrzny nad zamówieniem (imię i nazwisko koordynatora, telefon kontaktowy, fax, e mail). Osoba ta będzie odpowiedzialna za prawidłową realizację zawartej umowy oraz kontakt z uczestnikami projektu i Zamawiającym.

f) ewentualnie dokumenty potwierdzające upoważnienie do reprezentowania osoby do podpisania umowy. Zamawiający wymaga aby w/w załączniki były dostarczone do biura projektu w 2 kompletach.

3. Zamawiający zobowiązuje się przekazać Wykonawcy najpóźniej dwa dni od dnia podpisania umowy wykaz osób uczestniczących w projekcie. Wykonawca będzie odpowiedzialny za umówienie wskazanych osób na poradnictwo zgodnie z przedłożonym przez siebie harmonogramem.

4.Wykonawca w celu realizacji przedmiotu zamówienia zapewni:

a) minimum dwa pomieszczenia spełniające warunki bhp i ppoż dostosowane do potrzeb realizacji działań indywidualnych z psychologiem lub doradcą zawodowym w celu nieskrępowanej pracy z uczestnikiem (zachowanie dyskrecji i poufności prowadzonych rozmów bez ingerencji osób trzecich). Sale te powinny być wyposażone w podstawowe sprzęty biurowe tj.: krzesła lub fotele, stolik oraz posiadać zaplecze sanitarne.

b) budynek i sale szkoleniowe muszą być oznakowane informacją o realizowanej usłudze poradnictwa zawodowego i psychologicznego, numerze sali, w której odbywają się zajęcia wraz z naniesionymi odpowiednimi logotypami i informacją: Przeprowadzenie usługi polegającej na dokonaniu diagnozy społeczno-zawodowej potrzeb 250 uczestników projektu „Razem ku samodzielności” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałania 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie, (wymagany format informacji min. A 3).

c) Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia warunki pracy zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz odpowiednie zaplecze sanitarne i socjalne.

d) Zamawiający wymaga, aby pomieszczenia, w których realizowany będzie przedmiot zamówienia spełniały wymogi: Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów BHP/ tekst jednolity Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650 z późn. zm./ oraz Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowania / Dz. U. z 2002r. nr 75, poz. 690

z późn. zm./

UWAGA: Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia wizji lokalnej pomieszczeń, w których realizowany będzie przedmiot zamówienia w celu potwierdzenia zgodności z zapisami specyfikacji i w związku z tym wymaga podania miejsca realizacji zajęć w ofercie.

5. Wykonawca zapewnieni możliwości kontroli przebiegu realizacji usługi uprawnionym pracownikom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży.

6. Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania wszystkich oryginałów dokumentów potwierdzających realizację usługi do dnia 31 grudnia 2020 roku zapewniając dostępność, poufność i bezpieczeństwo oraz do pisemnego informowania Zamawiającego o miejscu ich archiwizacji.


Oferty częściowe:

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.


Oferty wariantowe:

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.


Ofertę można przesłać:

  • mailowo na adres pcprlomza@wp.pl,
  • faksem (86) 215 69 70
  • pocztą na adres Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Szosa Zambrowska 1/27, 18-400 Łomża
  • doręczyć osobiście w siedzibie Zamawiającego, do dnia 02.03.2012r. do godz. 9.00.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Izabellą Grochowską- kierownik projektu -

telefon (86) 215 69 44, mail pcprlomza@wp.pl lub w siedzibie Zamawiającego, pokój 209.


Łomża 2012-02-24

Dyrektor PCPR Łomża

Edward Jarota

2012-02-24 13:33 Opublikował: Admin

Projekt graficzny i realizacja Speed S.C.