Rozeznanie rynku - zorganizowanie indywidualnych zajęć rehabilitacyjnych

W związku z zamiarem udzielenia zamówienia publicznego w przedmiocie zorganizowania indywidualnych zajęć rehabilitacyjnych, w ramach realizowanego przez PCPR w Łomży projektu pn. „Razem ku samodzielności - Integracja społeczna i zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym” w ramach Poddziałania 7.1.2 Działanie 7.1 Priorytet VII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w celu ustalenia szacunkowej wartości zamówienia zwracam się z prośbą o przedstawienie oferty cenowej na świadczenie usług z zakresu zorganizowania w/w zajęć. Jednocześnie uprzejmie informuję, że niniejsza informacja nie stanowi oferty w myśl art. 66 Kodeksu Cywilnego, jak również nie jest ogłoszeniem w rozumieniu ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Informacja ta ma na celu wyłącznie rozpoznanie rynku i uzyskanie wiedzy nt. kosztów zorganizowania i przeprowadzenia ww. usługi.


Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie indywidualnych zajęć rehabilitacyjnych dla uczestników projektu w trzech terminach:

I. Pierwszy wyjazd zorganizowany dla ok. 50 osób niepełnosprawnych oraz ok. 6 opiekunów - powinien się odbyć nie wcześniej niż od dnia 01.08.2011 roku a zakończyć nie później niż 28.08.2011 roku. Pobyt uczestników zaplanowano na 7 dni.

II. Drugi turnus obejmuje ok. 26 osób niepełnosprawnych oraz ok. 10 opiekunów i powinien się odbyć nie wcześniej niż od dnia 05.09.2011 roku a zakończyć nie później niż 02.10.2011. Pobyt uczestników zaplanowano na 14 dni. ( głównie osoby z upośledzeniem umysłowym i chorobami psychicznymi)

III. Trzeci wyjazd zorganizowany dla ok. 30 osób niepełnosprawnych ( w tym 2 osób poruszających się na wózku inwalidzkim) oraz ok. 5 opiekunów i powinien się odbyć nie wcześniej niż od dnia 12.09.2011 roku a zakończyć nie później niż 02. 10.2011 roku. Pobyt uczestników zaplanowano na 14 dni.


Zamawiający zastrzega, iż może ulec niewielkiej zmianie liczba uczestników i opiekunów na każdym z wyjazdów.

W przypadku braku możliwości zorganizowania zajęć w określonych przez nas terminach prosimy o podanie dostępnych wolnych terminów.


Wykonawca będący organizatorem wyjazdu musi zapewnić dla każdego uczestnika:

1) realizację indywidualnych zajęć rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych,
w szczególności z dysfunkcjami:

narządu ruchu, w tym osoby poruszające się na wózku inwalidzkim, układu krążenia, układu oddechowego, upośledzenie umysłowe, choroba psychiczna, schorzenia neurologiczne, układu oddechowego, narządu wzroku, schorzeń laryngologicznych, choroby narządów wydzielania wewnętrznego, kobiety po mastektomii, z cukrzycą,

2) kadrę gwarantującą prawidłową organizację indywidualnych zajęć rehabilitacyjnych (w tym możliwość szybkiej konsultacji psychiatrycznej w razie potrzeby – dotyczy wyjazdu II),

3) łączny czas zorganizowanych zajęć indywidualnych i grupowych na turnusie w wymiarze nie mniejszym niż 6 godzin dziennie, a dla osób z upośledzeniem umysłowym w wymiarze nie mniejszym niż 7 godzin dziennie,

4) zajęcia specjalistyczne uwzględniające rodzaj niepełnosprawności lub rodzaj dysfunkcji albo schorzeń uczestników turnusu w wymiarze nie mniejszym niż 60% ogólnego czasu zorganizowanych zajęć dla uczestników , określonych w programie pobytu,

5) badanie lekarskie na początku i na końcu wyjazdu,

6) dokonanie rekompensaty za śniadanie w dniu rozpoczęcia zajęć dla każdego uczestnika i opiekuna w formie zamiennika na ognisko z produktami grillowanymi (np. kiełbasa, karkówka) a w przypadku złej pogody spotkanie całej grupy np. na świetlicy itp. w ustalonym wspólnie z opiekunem grupy terminie (wraz z zapewnieniem cateringu, będącego rekompensatą za śniadanie w dniu rozpoczęcia turnusu)

7) dokonanie rekompensaty za kolację w dniu zakończenia wyjazdu dla każdego uczestnika i opiekuna w formie zapewnienia suchego prowiantu na czas podróży,

8) stałą opiekę pielęgniarską i korzystanie z opieki lekarskiej podczas pobytu (w tym możliwość szybkiej konsultacji psychiatrycznej w razie potrzeby – dotyczy wyjazdu II)

9) całodzienne wyżywienie w skład którego wchodzą : śniadanie, obiad, kolacja, z zapewnieniem odpowiedniej diety (w tym cukrzycowej dla ok. 5 osób),

10) zakwaterowanie w ośrodku w pokojach 1, 2 i 3 – osobowych z pełnym węzłem sanitarnym tj. umywalka, prysznic, wc. Każdy pokój musi być wyposażony w TV oraz czajnik bezprzewodowy. Uczestnicy muszą być rozlokowani w jednym budynku, w pokojach blisko siebie.

11) zabiegi rehabilitacyjne (3 podstawowe i 2 pomocnicze wykonywane na przemian co drugi dzień),

12) opłacenie opłaty uzdrowiskowej/klimatycznej za wszystkich uczestników i opiekunów, jeśli wymagać będzie tego lokalizacja ośrodka,

13) zorganizowanie co najmniej 1 wycieczki autokarowej poza miejscowość, w której odbywają się indywidulane zajęcia rehabilitacyjne z uwzględnieniem wynajmu autokaru oraz wszystkich kosztów związanych ze zorganizowaniem wycieczki,

14) ubezpieczenie NNW dla każdego uczestnika i opiekuna obejmujące dojazd uczestników z Łomży do miejsca odbywania się zajęć rehabilitacyjnych oraz dojazd z miejsca odbywania się zajęć rehabilitacyjnych do Łomży, całodobowy ( 7- dniowy lub 14- dniowy) pobyt na indywidulanych zajęciach rehabilitacyjnych i wycieczce autokarowej, na kwotę nie niższą niż 10 000 zł na jedną osobę.


Ośrodek, w którym będą zakwaterowani uczestnicy musi posiadać stołówkę.

Przy ośrodku powinno znajdować się miejsce do zorganizowania dwóch ognisk integracyjnych ( w tym jedno jako forma rekompensaty za śniadanie z dnia rozpoczęcia turnusu).

Wykonawca musi zapewnić nieodpłatny pobyt opiekuna każdej grupy wyznaczonego przez Zamawiającego przez cały czas trwania indywidualnych zajęć rehabilitacyjnych wraz z jego zakwaterowaniem, wyżywieniem, ubezpieczeniem NNW i opłatą uzdrowiskową/klimatyczną.

Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania wizji na terenie ośrodka celem określenia zgodności opisu ze stanem faktycznym.


Wymagania dotyczące ośrodka:

Ośrodek przyjmujący osoby niepełnosprawne na indywidulane zajęcia rehabilitacyjne musi posiadać wpis do rejestru ośrodków, o którym mowa w § 17 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 listopada 2007 r. w sprawie turnusów rehabilitacyjnych (Dz. U. z dnia 11 grudnia 2007r.). Zawiadomienie o wpisie do rejestru ośrodków powinno zawierać informację o rodzajach realizowanych turnusów rehabilitacyjnych w tym o programie indywidualnych zajęć rehabilitacyjnych, w którym będą uczestniczyć osoby z dysfunkcjami lub schorzeniami, określonymi w punkcie 1.

Ośrodek ten musi znajdować się w Polsce, w miejscu atrakcyjnym turystycznie ( preferujemy ośrodki znajdujące się nad morzem lub w górach).


Ofertę można przesłać:

· mailowo na adres pcprlomza@wp.pl,

· pocztą na adres Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Szosa Zambrowska 1/27, 18-400 Łomża

· doręczyć osobiście w siedzibie Zamawiającego, do dnia 20.06.2011r. do godz. 15.00.


Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych dla poszczególnych turnusów. Ocena ofert odbędzie się odrębnie dla każdego turnusu. W związku
z powyższym dla każdego turnusu należy złożyć odrębny formularz ofertowy stanowiący załącznik nr 1. Wykonawca musi wykazać, że posiada aktualne wpisy do rejestru ośrodków OD przyjmujących grupy turnusowe i rejestru organizatorów turnusu OR, które należy załączyć do oferty.

Oferta musi zawierać wynagrodzenie brutto przypadające na jedną osobę uczestnik/opiekun z uwzględnieniem wszystkich wymagań Zamawiającego
wraz podatkiem VAT oraz wartość brutto zamówienia ogółem.

Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.

Oferty, które będą posiadały braki będą podlegały odrzuceniu.

Odpowiedź na zapytanie ofertowe nie zobowiązuje zamawiającego do zawarcia umowy.

Uwaga! Wymagany podpis wykonawcy.

Łomża, 13.06.2011r.

Dyrektor PCPR w Łomży

Edward Jarota


2011-06-13 11:07 Opublikował: Admin

Projekt graficzny i realizacja Speed S.C.