Indywidualne zajęcia rehabilitacyjne na turnusie wypoczynkowym w Jastrzębiej Górze

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży realizując projekt systemowy pn. „Razem ku samodzielności – Integracja społeczna i zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w dniach 13 – 20 sierpnia 2011 roku zorganizowało pierwsze w tym roku zajęcia rehabilitacyjne na turnusie wypoczynkowym dla 40 osób niepełnosprawnych oraz 5 opiekunów.

Miejscem 8-dniowego turnusu rehabilitacyjnego był położony na Morzem Bałtyckim Dom Wczasowy „Dariusz” w miejscowości Jastrzębia Góra. Realizator zaproponował wiele różnorodnych form rehabilitacji dla osób niepełnosprawnych m.in. krioterapię, matę i fotel masujący, laseroterapię, pole magnetyczne, zabiegi ciepłolecznicze (lampy Bioptron, Sollux), masaże stóp, masaże klasyczne, matę relaksacyjną, leczenie klimatyczne, kinezyterapię (kabiny Ugul do ćwiczeń i zawieszeń), rower rehabilitacyjny.

Ponadto uczestnicy brali udział w spacerach po Jastrzębiej Górze, mających na celu zapoznanie się z okolicą oraz poznanie historii miejscowości. Brali udział w wycieczkach autokarowych do Trójmiasta, spacerze do Muzeum Lotnictwa w Rozewiu, a także uczestniczyli w wieczorkach tanecznych i karaoke.

Mariusz Kozikowski

PCPR Łomża

2011-08-26 13:17 Opublikował: Admin

Projekt graficzny i realizacja Speed S.C.