Uczestnicy WTZ Marianowo na zajęciach rehabilitacyjnych w Balikach

W dniach od 3 do 7 sierpnia 2009 r. 18 - osobowa grupa uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej z Marianowa i ich opiekunowie przebywała na zajęciach rehabilitacyjnych w „Pensjonacie Ptaki” w Balikach. Pobyt osób niepełnosprawnych został sfinansowany ze środków EFS i budżetu państwa w ramach projektu realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży pod nazwą „Razem ku samodzielności - Integracja społeczna i zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”.

Zajęcia prowadził Partner projektu - Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Okręgowy w Łomży, który zapewnił osobom niepełnosprawnym bardzo atrakcyjny program.


W trakcie 5 – dniowego pobytu uczestnicy projektu byli na dwóch wycieczkach, podczas których płynęli statkiem z Rucianego Nida do Mikołajek, zwiedzali Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, spacerowali po starówce łomżyńskiej i zwiedzali Muzeum Przyrody w Drozdowie. 
Stałym elementem każdego dnia była rehabilitacja na basenie i w siłowni a także ćwiczenia w plenerze. Uczestnicy chętnie korzystali z sauny i bilarda.


Nie zabrakło również zajęć o charakterze rekreacyjno – integracyjnym typu: ognisko, pokaz filmów , wieczorek taneczny i karaoke oraz terapia zajęciowa.


W trakcie pobytu w Balikach uczestników WTZ z Marianowa odwiedził zespół projektowy z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży wraz z koordynatorem Edwardem Jarotą , który w ramach monitoringu interesował się organizacją zajęć rehabilitacyjnych. Z zadowoleniem stwierdzono, że uczestnicy mają zapewnioną fachową opiekę , rehabilitację i odpowiednie warunki do rekreacji w malowniczo położonym „Pensjonacie Ptaki” w Balikach.


Na koniec turnusu wszyscy otrzymali gadżety projektowe i zadowoleni wrócili do domu.


W dniu 10 sierpnia 2009 r. rozpoczęła się druga tura zajęć rehabilitacyjnych w „Pensjonacie Ptaki” w Balikach . Na aktualnym turnusie przebywa 12 osób niepełnosprawnych z terenu powiatu łomżyńskiego , w tym uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Łomży z opiekunami.

2009-08-12 14:28 Opublikował: Admin

Projekt graficzny i realizacja Speed S.C.